Fotoselli kapı

Fotoselli Kapılar

Fotoselli Kapı

Fotoselli kapı, günlük hayatımızda en sık karşılaştığımız otomatik kapılardır. Kullanıcıların taleplerine göre Fotoselli kapılar tek ve çift kanatlı olmak üzere bir çok çeşitte imal edilir. Büyük metropol şehirlerde hayatı kolaylaştıran teknoloji harikası bir üründür. Fotoselli Kapı, radar(hareket algılayıcı), kart okuyucu, şifre cihazı, parmak izi okuyucu, yüz tanıma cihazı gibi bir çok cihaz ile kontrol edebiliriz.

Fotoselli Kapı Çeşitleri Nelerdir ?

  • Tek Kanatlı Fotoselli Kapılar

  • Çift Kanatlı Fotoselli Kapılar

  • Cam Kanatlı Fotoselli Kapılar

  • Teleskopik Fotoselli Kapılar

Tek Kanatlı 

Uygulama yerine göre, sağa veya sola açılır bir hareketli  üzerine kaydığı bir sabit kanattan oluşturulabildiği gibi, daha kısıtlı alanlarda mevcut duvar, cepheler üzerine açtırılarak sabit kanat olmadan da uygulana bilir. Tek kanatlı uygulamalar kısıtlı kullanım alanlarında tercih edilir. Tek kanatlı Fotoselli Kapılar, minimum kanat açabilme mesafesi 70cm, maksimum açma mesafesi ise 300cm olabilmektedir.

Çift Kanatlı 

Sağa ve sola aynı anda kendi sabitleri veya mevcut cepheler üzerine kayarak açılan otomatik kapı sistemleridir. Simetrik duruşu ve açılacak mesafeyi çift yöne kaydırarak hızlı açılım sağlaması, çift kanatlı kayar kapıları daha çok tercih edilebilir hale getirmektedir. Çift kanatlı standart otomatik kayar kapı sisteminin sağlayabildiği minimum geçiş genişliği 80cm maksimum açma mesafesi ise 300cm olabilmektedir.

Cam Kanatlı 

Sağa ve sola aynı anda kayarak açılan yada tek yöne açılan, kanatları tamamen camdan yapılan otomatik kapı sistemleridir. Genellikle iç mekanlarda uygulanmaktadır. Bunun sebebi ise kenar boşluklarının fazla olmasıdır. Ofis içinde çok şık ve estetik duruşu ile yoğun olarak tercih edilmektedir. Günümüzde evlerde de kullanılmaya başlanmıştır. Çift kanatlı cam kayar kapılar  minimum geçiş genişliği 80cm maksimum açma mesafesi ise 200cm olabilmektedir. Tek kanatlı kanatlı cam kayar kapılar, minimum kanat açabilme mesafesi 80cm, maksimum açma mesafesi ise 140cm olabilmektedir

Teleskopik Fotoselli Kapılar

Tek veya çift yöne, duvar veya kendi sabiti üzerine kayarak açılması mümkündür. Teleskopik kapılar tek yöne iki ,çift yöne dört kanat kaydırarak koridor tipi kısıtlı alanlarda uygulanır. Teleskopik kapılar isimlerini kanatların birbiri üzerine kayarak gerçekleştirdikleri teleskopik hareketten almaktadırlar. Kullanım alanları otomatik fotoselli kayar kapılara ihtiyaç duyulan ,fakat standart uygulama ile elverişli bir açılma mesafesi sağlayamayan yerlerde, hareketli kanat sayısının çoğaltılması yöntemiyle, hareketli kanatların üzerinde toplanacağı daha elverişli genişlik ölçülerinin elde edilmesini gerektiren durumlarda kullanılır. Teleskopik kapılar toplam genişlik ölçüsünü tek yöne açılır uygulamalarda iki adet hareketli kanat ve bir adet sabit kanat olmak üzere üç parçaya bölerken ,çift yöne uygulamalarda toplam alan dört adet hareketli kanat ve iki adet sabit kanat olmak üzere altı parçaya bölünmektedir. Teleskopik fotoselli otomatik kayar kapılarınızı mimari tercihleriniz doğrultusunda çeşitli güvenlik camları ,renklendirme teknikleri ve zengin olanaklarla zevkinize uygun halde getirmekse yine sizin elinizdedir.

Tek yöne açılır teleskopik fotoselli kapılar : Tek yöne teleskopik kayar kapılar minimum 175cm genişlik ölçüsü olan uygulama yerinde fazladan açılma mesafesi kazandıran bir sistemdir. Minimum 175cm mekanizma uzunluğunda toplam mesafeyi normal tek kanat fotoselli kapılarda olduğu gibi ikiye bölerek yaklaşık 82,5cm açmak yerine üç parçaya bölüp iki hareketli kanadı önce birbiri üzerine sonrada üçüncü parça olan sabit kanat veya mevcut cephe üzerine kaydırarak 110cm net açılma mesafesi sağlayabilmektedir. Tek yöne teleskopik kayar kapıların minimum kanat açabilme mesafesi 110cm ,maksimum kanat açma mesafesi 300cm olabilmektedir.

Çift yöne açılır teleskopik fotoselli kapılar : Çift yöne teleskopik sistemlerde sağa bir ve sola bir yerine her iki yöne ikişer adet kanat kaydırılabilmektedir. Birbiri üzerine kaydıktan sonra sabit alanlar üzerine ilerleyen sistem, minimum 220cm genişlik ölçüsüne ihtiyaç duymaktadır. Minimum uygulanabilirlik ölçüsü olan 220cm’de standart çift kanatlı kapılar 105cm açabilmekteyken çift yöne teleskopik sistemler 140cm net geçiş genişliği sağlayabilmektedir. Bu sistemde ise alanı 6 ayrı parçaya bölüp 4 hareketli 2 sabit olacak şekilde anlayabiliriz. Çift yöne kayar Teleskopik kapıların minimum geçiş genişliği 140cm ,maksimum geçiş genişliği 400cm olabilmekte.

2019 yılına gelindiğinde Şirketimiz Antalya’da Gora Door adı ile faaliyete başlamıştır. Fotoselli kapı, Kayar kapı motoru, Otomatik Kepenk, Bahçe kapısı, Garaj Kapısı, Kollu Bariyer, Hızlı PVC kapı, Seksiyonel Kapı, Endüstriyel Kapı, Daraba sistemleri, Plaka tanıma sistemi, HGS sistemleri, Kartlı ve şifreli Geçiş sistemi, Döner kapı, uçan kapı, Otomatik Havuz kapatma, Hermetik Kapı, Hidrolik rampa, Yükleme körüğü, mantar bariyer, road blocker, araç altı tarama sistemleri, x-ray cihazı, Turnike sistemi, gibi bir cok ürünle Antalya’da ve çevre illerde hizmet vermekteyiz. Sektörde yenilikçi ve rekabetçi politikamız sayesinde, her geçen gün daha da büyüyerek, siz değerli müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunmaktayız.

blank

Comments are closed.