Lavabo Takip Yazılımı

Lavabo Takip Yazılımı

Tuvalet Takip Yazılımı

İş yerlerinde patronların ve yöneticilerin hedefleri arasında personelin mesai saatleri içerisinde maksimum performansla çalıştırılması ve azami verim sağlanması bulunmaktadır. Bu hedefler personelin işine zamanında girip zamanında çıkması ile başlar. Zaten birçok işletmede personel devam kontrol sistemi mevcuttur. Giriş ve çıkışlar bir şekilde kayıt altına alınabilir. Peki içeride bulunduğu zaman ve özellikle TUVALETte kaybettiği vakit?!

Hayır, gülmeyin! “Biz üçün beşin hesabını yapmıyoruz” demeyin. Biz yapıyoruz. İsterseniz gelin beraber yapalım hesabımızı.

Örneğin; 100 personeliniz var.

Her personel günde 20 dakika ekstra olarak TUVALETte vakit harcıyor diyelim.
20 x 100 = 2.000 dakika (bir günde kaybedilen zaman )
22 iş günü ile çarpalım
22 x 2.000 = 44.000 dakika
Saate çevirirsek, 733 saat yapar.
Ortalama personellerin saatlik ücretinin 3 TL olduğunu varsayalım.
733 x 3 TL = 2.199 TL

Hesap ortada! Aylık 2.199 TL  Tabi bu hesap en kötü şartlarda . İşçilerin hakları olmadan sizden aldıkları zamanın para olarak size geri dönüşümü. Bu sadece işçilik maliyetinden geri aldıklarınız… Buna bağlı olarakta personelin gereksiz TUVALET kullanımıyla beraber iş üretmediği için sizi üretim zararına sokar. Bu sistem aracılığı ile üretim zararınızı da minimuma indirmiş olacaksınız.

Günümüzde ürünlerin satış fiyatlarının düşmesi ile kar oranları da düşmüş, bir çok işletme talebi zamanında yetiştiremediği için dekont cezaları ödemek zorunda kalmıştır. Gelin siz de Goradoor Tuvalet Takip Sistemini kurun ve zarardan kurtulun! Çünkü zararın neresinden dönerseniz kardasınız!

 Goradoor Tuvalet Takip Sistemi‘nin çok talep görmesi vesilesi ile sistemin fiyatları oldukça ucuzlamış olup, sistem kendisini yaklaşık 1-2 ayda amorti etmektedir.

Tuvalet Takip Sisteminin Amacı: Personelin mesai saatleri içerisinde tuvalete gitme bahanesi ile sigara içmesi, arkadaşları ile muhabbet etmesi ve işten kaytarmasını engelleyerek çalışma saatlerinin verimli geçirilmesini sağlamaktır.

Tuvalet Takip Sisteminin Çalışması

Tuvaletin girişine ve çıkışını kart okuyucu ya da parmak izi terminalinin montajı yapılır.

Kapıya elektronik kilit takılır.

Çalışan kişilere proximity kart verilir yahut sistemin parmak izlisini almışsanız, personelin parmakları sisteme tanıtılır. Eğer işletmede bilgisayarlı personel devam kontrol sistemi var ise yeni kart vermeye gerek kalmaz ve aynı kartı hem işe girişte hem de tuvalet giriş çıkışlarında kullanabilirsiniz.

Kart okuyucu cihazlar, bilgisayara kablo ile bağlanır ve bilgisayara tuvalet sınırlandırma yazılımı yüklenir.

Müşterinin istemiş olduğu toleranslara göre parametreler girilir. Örneğin; ilgili personel mesai saatleri içerisinde “bir günde maksimum 3 kez girebilir ve içeride 5 dakikadan fazla kalamaz” şeklinde parametreler girilirse, ilgili kişi dördüncü kez tuvalete girmek istediği zaman okuyucu kapıyı açmayacaktır. Program personelin toleransları aşan, yani kaytardıkları zamanı toplar ve isterseniz günlük, isterseniz aylık olarak raporlar. İşletme Goradoor Personel Takip Sistemini kullanılıyorsa, bu kesintiler PDKS programında WC Kesintisi adlı bordro alanında gözükür ve maaşından otomatik olarak düşer.

Lavabo Takip Yazılımı

 • IP tabanlı kullanım.
 • Web arayüz kullanımı.
 • Sınırsız sayıda cihazı ile çalışabilme, tanımlanabilme özelliğinde sahiptir
 • Hiyerarşik yetkilendirme ile şifreler tanımlanabilmeli ve bu şifreler kendi yetki alanına girenleri yönetebilir.
 • Sınırsız sayıda personel tanımlanabilir.
 • Personelin günlük tuvalet sayısı sınırlandırılabilir.
 • İşten ayrılan personelin pasif duruma getirilerek geçiş yetkileri iptal edilebilir.
 • Sistem isteğe göre geliştirilebilir. İstenen ilave istatistik ve raporlamalar alınabilir.
 • Yazılımın programlama yapısı esnektir  ve bu yapıyla tespit edilen belli dilimleri içerecek biçimde dakikalık, saatlik, aylık, yıllık geçiş vb. raporlamalar alınabilir. Raporlama ekranlarında değişkenler kişi, çalıştığı birim, görevi vb. şeklinde olabilir.
 • Yazılımla Merkez Sunucu da tüm gerçek zamanlı geçiş kontrolü ile personel ziyaretçi giriş/çıkış verilerinin toplanması ve saklanması mümkün olabilir.
 • Yazılım, ilgili kişilere kendilerine tahsis edilen şifrelerini girmeleri suretiyle çalıştırılabilir. Her kişiye göre yetkilendirmeler (program içinde kullanılabileceği alanlar, bilgi sorgulama, veri girişi, veri silme, raporlama vb.) yapılabilir. Bu yetkilendirme sınırsız sayıda personel için yapılabilir.
 • Yazılım My SQL veri tabanı kullanmaktadır

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required