Proje Açıklaması

Geçiş Otomasyonu ?

Geçiş otomasyonu bir kişiye ya da gruba, belli bir yere girişi kontrol altında tutma ve sınırlandırma imkânı verir. Geçiş otomasyonları kontrol noktası bir kapı, turnike, asansör, otopark girişi ya da geçişin sınırlandığı ve bariyer ile belirtilmiş herhangi bir nokta olabilir. Kartlı geçiş sistemi, Personel takib sistemi, (PDKS), Şifreli Geçiş Sistemi, Yüz Tanıma, Parmak İzi Okuma Sistemi, Göz Retina Tanıma Sistemi, gibi  sistemlerin genel adına geçiş otomasyonları denmektedir. Ayrıca sadece İnsan Geçiş Sistemi için değil Araç ve Hayvanların geçişi ile alakalı sistemleride içine almaktadır. Bilgisayarla yönetilen geçiş kontrol sistemleri de yapıla bilmektedir.

  • Kartlı geçiş sistemi

Kartlı geçiş kontrol cihazları genel olarak Antalya’da Apartman girişlerinden ofis odalarına kadar, personel takibi yapmak, yemekhane takibi, öğrenci takibi, üye takibi, personel takibi ve minibüs takibi de yapılabilmektedir. Bu cihazlara 1.000 ile 50.000 kart kaydı yapılabilmektedir. Personel sayınız her ne olursa olsun, ideal bir çözüm bulabilmeniz mümkündür. Kartlı geçiş cihazlarının ayrıca kayıt hafızaları personel sayınızdan yüksekse, kullanacağınız alanlara gelecek olan misafirler için kart tanımlamaları da yapabilirsiniz. Böylece işletmenize gelecek olan kişiler, belirlediğiniz alanlara giriş yapabilirler. Her alanda ve her sektörde güvenle tercih edebileceğiniz kartlı geçiş cihazları, bilgisayarlara cat6 ile bağlanarak IP üzerinden haberleşme gerçekleştirmektedirler. Ayrıca Tcp-Ip network bağlantısı ile sadece yerel ağlara değil, aynı zamanda uzak noktalara da giriş ve çıkış bilgileri gönderilebilmektedir. Kart Türleri Proximity kartlar ve MyFree olmak üzere iki türdedir. Üzerine yazı resim baskısı veya kimlik şeklinde tasarlanabilir.

  • Yüz Tanıma Sistemi

Giriş güvenliğinin önemli olduğu yerlerde kullanılan yüz tanıma sistemi son yıllarda oldukça yaygınlaşmıştır. İnsan yüzünün belli kısımlarını analiz edip yüz tanıma programına gönderen yüz tanıma cihazı ile gerekli izinler verilir. Kapıları Açma , kilitleri açmak, asansöre binmek, Personel Takibi gibi daha bir çok alanda kullanılabilir. Yüz tanıma sistemlerinin çalışma mantığı diğer biometrik tanıma sistemleriyle bire bir aynıdır. Tıpkı parmak izi gibi yüz yapısı da taklit edilemez.

  • Şifreli Geçiş Sistemi

Pin kodu ya da şifre girerek geçişe izin veren geçiş kontrol sistemleri de sadece yetkili ya da izinli kişilerin giriş yapmalarının istendiği yerlerde kullanılır. Bu bazen bir banka da olabilir,  bir apartman kapısı da. Kilitlemek istediğiniz her yerde kullanılabilir. Kasa, Kapı, dolap, Vs

  • Parmak İzi Okuma Sistemi