Proje Açıklaması

Otomatik Havuz Kapatma

Bir havuz neden kapatılmalıdır?

Suyu tekrar yüzülebilir hale getirmek için daha az kimyasala ihtiyacınız olacak. Hatta önleyici tedbirler alarak havuz yüzeylerinin ve aksesuarlarının ömrünü uzatabilirsiniz. Biraz fazladan çaba maliyet olmasına rağmen, havuzunuzun bir kış geçirdikten sonra açacağı masrafın ve emeğin yanında havuzu kapalı tutmak çok ucuz ve uygun bir çözüm olacaktır. Havuz kapatma işlemi yapılan bir havuzda, bahar ve kış aylarında havuzun kapladığı bölgeyi de kullanabilir daha ferah bir bahçe alanına kavuşabilirsiniz.

Üst Platform rayların yardımı ile hareket eder. Sistemden ve kaplamadan oluşan Güzel ve lüks bir çözüm oluşur. Özellikle küçük bir bahçe alanına sahip kullanıcılar için idealbir sistemdir. Yüzdüğünüz havuzunuzun üzerinde kahvaltı yapmak isterseniz size göre bir sistem.

Doğal ahşap deck veya Yapay Plastik deck kullanılabilir. Ürünümüz, havuzunuzun üzerinde, etrafında bulunarak uzun ömürlü, kullanışlı alanlar oluşturmanızı sağlar. Islak zemine ve dış mekana uygun kaydırılabilen yapılardır. Doğal ahşap deck’ ler  yağmur, su, kar, güneş gibi tüm çevre şartlarına dayanıklıdır. Özellikle doğayla iç içe bulunan havuzların, ahşap dokusu, görünüşü ile istenilen estetik özellikler ve farklı renk alternatifleriyle ortamın manzarayla bütünleşmesini, havuzunuzun doğa ve ortam ile uyum içinde olmasını sağlar. İstediğiniz zaman kolaylıkla kaydırılarak açılıp kapatılır. Motorlu ve manuel seçenekleri vardır.

Ürün özellikleri;

– Kaymaz malzemedir.
– Suya dayanıklıdır.
– Alev almaz.
– Çok dayanıklıdır. Emniyetlidir.
– Hiçbir zaman boya istemez.
– Motorlu ve manuel seçenekleri vardır.

Mobil terasın bir diğer artısı da ahşap, kompozit, seramik gibi bir çok malzemeyle kaplamasının değiştirilebilmesi, yani örneğin 2 yıl kullanımdan sonra ahşap renginden sıkıldınız ve değiştirmek mi istediniz? Bu mümkün hatta oldukça kolay. Önemli olan sistemin kendisi. Bu ürün de havuz kapatması için gerçekten üst düzey sayılabilecek son derece şık bir üründür.

Otomatik Havuz Kapatma Yöntemleri;

Yüzeysel havuz kapatma sistemi ile havuzun üstünde kayan bir zemin ile havuzu kapatabilir, daha fazla yer kazanabilirsiniz.

Sarmal otomatik havuz kapatma sistemi, havuz içerisinde su varken yaprak toz ve benzeri gibi durumlarda havuz suyunun temiz kalmasını sağlayan bir sistemdir.

Kışlık otomatik havuz kapatma sistemi, Havuz yaz kış kullanabileceğiniz, çok kullanışlı ama biraz maliyetli bir sistemdir.

İsteğe ve yere göre özel otomatik havuz kapatma sistemleri

Otomatik Havuz kapatma için, havuzun şekli ve konumu çok önemlidir. Öncelikle proje halinde, havuzu 3 boyutlu bir çizim yapıyoruz, ardından detayları ve eksikleri giderdikten sonra üretime süresi başlıyoruz. Bu süre, yapılacak işin boyutuna göre 1 ay ile 2 ay arası sürmektedir.