Proje Açıklaması

UÇAN KAPI

Asma kapı sistemi, diğer adıyla Uçan kapı sistemleri, yere sabitlenmiş iki takım özel imal edilmiş tekerlek grubu, kılavuz ray ve denge tekerlekleri arasında hareket ederek, zeminle hiçbir teması bulunmayan kayar kapı sistemidir. Özellikle yoğun trafiğin ve ağır tonajlı araçların kullandığı kapılarda ray çökmesi raya biriken çamur vb etkenlerden etkilenmeyerek son derece konforlu problemsiz bir kullanım imkanı sunar. Havada giden yani raysıs kapı sisteminin en çok kullanıldığı alanlar, Sitedeler, müstekil evler, Fabrika kamyon geçiş yerleri, hava alanları , resmi kurum ve kuruluşlar, askeri birlikler ve lojmanlar.

Uçan kapı sistemi;

Standart raylı kapılara göre 5 kat daha hızlı çalıştırıla bilmektedir. Bunu sebebi ise kapın önüne olası bir engelin çıkmamasıdır. Ayrıca zeminde bir ray sistemi olmadığı için çok uzun yıllar (20-30 yıl) rahatlıkla kullanılabilir. Uçan asma kapı sistemi sıradan sistemlerin çok daha üstünde bir sistemdir. kapıda herhangi bir ağırlık sıkıntısı veya bir kar yağışından etkilenme olmaz.

Havada Giden Kapı

Yani raysız kapı sisteminin, en çok kullanıldığı alanlar, Sitedeler, müstekil evler, Fabrika kamyon geçiş yerleri, hava alanları , resmi kurum ve kuruluşlar, askeri birlikler ve lojmanlar.

Havada giden kapı sistemi Net geçişi 16 metreye kadar olan kapılarda kullanılabilir,  Raylarda kullanılan çelik özel üretilmiş ithal ST52  sertliğinde dir. Standart raylı kapılara göre 5 kat daha hızlı çalıştırıla bilmektedir. Bunu sebebi ise kapın önüne olası bir engelin çıkmamasıdır. Ayrıca zeminde bir ray sistemi olmadığı için çok uzun yıllar (20-30 yıl) rahatlıkla kullanılabilir. Havada giden asma kapı sistemi sıradan sistemlerin çok daha üstünde bir sistemdir. Kar yağışından etkilenmez.Kapı motorları çok daha yüksek hızda çalıştırılabilir. Detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

UÇAN KAPI RAY BOYUTLARI

MİNİ BOY KÜÇÜK BOY ORTA BOY BÜYÜK BOY
48X48mm / 3mm 68X68mm / 3,5mm 90X100mm / 5mm 140X140mm / 6mm
8’Lİ TEKER 5’Lİ TEKER UÇ TEKER TAMPON SACI RAY
blank blank blank blank blank