Kollu Bariyer

Kollu Bariyer

Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir

Kollu Bariyer kapı almadan önce mutlaka, alacağınız firmanın referanslarına, mümkünse bizzat yapılan yerleregiderek ve google yorumlarına bakmalısınız. Servis hizmetinin düzgün olduğunu anladıktan sonra firma ile anlaşma yapmalısınız. Aldığınız ürünler 2 yıl garantili olduğu için bir problem halinde ücretsiz servis hizmetini eksiksiz alabilmelisiniz. Ürün kalitesi, genellikle italyan malı olanlar daha pahalı ve daha kaliteli dir. Çin malı olan kollu bariyerler ve emsalleri ucuz olduğu için, seçim yaparken özellikle çok yoğun kullanımlarda 24 dc motorlu ürünleri tercih etmelisiniz, ama günlük 20 kez açılıp kapanacaksa uygun fiyatlı olanlarda tercih edilebilir. Önemli olan servis hizmetinin kalitesidir.  Antalya Gora Door Otomatik Kapı Olarak İtalyan Motorlu ve çin motorlu, Yerli Üretim Kollu Bariyer üretmekteyiz. 1,5 yıllık ar-genin sonucunda, sorunsuz ve kaliteli bir ürün üreterek ülkemize ve şehrimize fayda katmaya devam etmekteyiz.

Otomatik bariyer uygulamaları, elektrik motorlu bir kol sisteminin bağlı olduğu yazılımın kollu bariyer sistemi içerisinde bulunan mikroçipe gönderdiği komutlar ile çalışan sistemlerdir. Otomatik otopark bariyer sistemleri ile entegre edilerek plaka tanıma uygulamaları, parka giriş çıkış saatleri, jetonlu geçiş sistemleri, ücret belirleyen yazılımlarla entegre edilebilmektedir. Kollu bariyer sistemlerini ülkemizde en çok en çok ücretli yol geçişlerinde görmekteyiz.

Bu tip bariyerler üzerinde güvenlik sensörleri bulunmakta ve araç geçişi sırasında araç geçişini tamamlamamışsa araca yaklaştığı anda tekrar yükselmektedir. Kollu bariyerlerin açılıp kapanma süreleri istenilen şekilde ayarlanabilmektedir.

Kullanım Kolaylığı

Geçiş kontrol sistemleri uygulamalarında özellikle araçların kontrolü açısından önemli uygulamalardan biri olan kollu bariyerler 6 metre genişliğe kadar sorunsuz olarak kurulabilmekte ve piyasada elektrostatik boya ile boyanmış çeşitli renklerde modelleri bulunmaktadır.

 Otomatik bariyer sistemleri içerisinde yer alan bir diğer uygulama olan hidrolik mantar bariyerler daha yüksek güvenlik ihtiyacının doğduğu askeri binalar, havaalanları gibi yapılarda araç geçişini engellemek ve yönlendirmek, araç parkının yasak olduğu alanlara park edilmesinin önüne geçmek amacıyla kullanılmaktadır.

Daha ileri düzeyde güvenlik sistemlerinde, örneğin bir elçilik binasına araç ile düzenlenecek saldırıları engellemek için tercih edilen, darbelere karşı dayanıklı otomatik mantar bariyer sistemleri bulunmaktadır. 

Bu bariyerler saatte 100 km bir aracı durdurabilecek şekilde tasarlanmış ve kullanılan malzemeler buna göre seçilmiştir. Mantar bariyerler uzaktan kumanda ile haznesine yerleştirilerek yol ile aynı hizaya gelmekte ve araç geçişine imkan vermektedir. İhtiyaç duyulduğu anda yine uzaktan kumada ile sizin belirleyeceğiniz süre içerisinde yükselebilmektedir. Bu sistemlere elektrik kesildiğinde bir anahtar ile elle müdahale edilebilmektedir.

Diğer Türler

Otopark bariyerleri ve mantar bariyer sistemleri gibi çok popüler olmayan diğer otomatik bariyer çeşitleri de zincir bariyer ve kapan bariyerlerdir. Bu tip bariyerlerin manüel çalışan modellerine daha sık rastlanmaktadır. Yine motorlu olarak çalışan zincir ve kapan bariyerler araç geçişini denetlemek ve güvenlik için kontrol noktası oluşturmak amacıyla kullanılan sistemlerdir.

Alışveriş merkezi, site girişleri, fabrika ve sanayi tesisleri kapıları, otopark ve otoyol ödeme noktaları, havaalanları…nerede kullanılırsa kullanılsın otomatik bariyer sistemleri  kontrol ve güvenlik sistemleri için en gerekli ürünlerden biridir. Her sistemle kolayca entegre edilen bariyerler, özellikle araçların kontrolü açısından kullanımı kolay, verilerin otomatik olarak tespit ve kayıt edildiği, güvenlik açıklarının en aza indirilmesi açısından en gerekli sistemlerin başında gelmektedir

Antalya Otomatik kapı Firmaları içerisinde, Şirketimiz  2015 Yılında Konya Büsan Özel Organize sanayi bölgesinde iki ortaklı olarak kurulmuştur. Bu süreçte bir çok Büyük markalara ve devlet kurumlarına hizmet vermiştir. 2019 yılına gelindiğinde Şirketimiz Antalya’da Gora Door adı ile faaliyete başlamıştır. Fotoselli kapı, Kayar kapı motoru, Otomatik Kepenk, Bahçe kapısı, Garaj Kapısı, Hızlı PVC kapı, Seksiyonel Kapı, Endüstriyel Kapı, Daraba sistemleri, Plaka tanıma sistemi, HGS sistemleri, Kartlı ve şifreli Geçiş sistemi, Döner kapı, uçan kapı, Otomatik Havuz kapatma, Hermetik Kapı, Hidrolik rampa, Yükleme körüğü, mantar bariyer, road blocker, araç altı tarama sistemleri, x-ray cihazı, Turnike sistemi, gibi bir cok ürünle Antalya’da ve çevre illerde hizmet vermekteyiz. Sektörde yenilikçi ve rekabetçi politikamız sayesinde, her geçen gün daha da büyüyerek, siz değerli müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunmaktayız.Telefon 0242 255 05 93

blank

Comments are closed.